KONFERENCJA NAUKOWA „Praca w branży TSL. Jakich umiejętności wymagają pracodawcy od absolwentów uczelni wyższych?”

tło konf

KONFERENCJA NAUKOWA

„Praca w branży TSL.
Jakich umiejętności wymagają pracodawcy od absolwentów uczelni wyższych?

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego TSL Politechniki Lubelskiej serdecznie zapraszają na konferencję naukową, która odbędzie się w dniu 27 listopada 2015r. w Auli AI Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej o godzinie 9:15.

W czasie konferencji zorganizowanej pod patronatem Rektora Politechniki Lubelskiej, Prof. dr. hab. Piotra Kacejko, Prezydenta Miasta Lublin – Krzysztofa Żuka oraz Marszałka Województwa Lubelskiego – Sławomira Sosnowskiego przeanalizowane zostaną wybrane zagadnienia z zakresu dziedzin, takich jak: transport, spedycja, logistyka. Przedstawiciele firm i samorządów zaproszeni do wygłoszenia prelekcji podczas konferencji zaprezentują następujące tematy:

– „Transport, Spedycja, Logistyka – Szanse i Wyzwania”

– „Supply Chain Stock Polska w praktyce”

– „Praktyczne wykorzystanie IT w branży logistycznej”

–  Temat opublikowany zostanie do dnia 20/11/2015

– „Umowa najmu – zabezpieczenie praw najemcy”

W dyskusji głos zabiorą przedstawiciele zaproszonych firm z branż związanych z transportem, spedycją i logistyką:

STOCK POLSKA – największy producent alkoholu w Polsce, lider wśród wódek czystych i alkoholi smakowych. Ich flagowe marki (takie jak: Żołądkowa de Luxe) są liderami w swoich kategoriach. Firma stanowi ważną część Stock Spirits Group. Szeroka oferta produktów nagradzanych w międzynarodowych konkursach decyduje o wyjątkowej pozycji firmy w grupie Stock Spirits. Biuro Zarządu Stock Polska znajduje się w Warszawie, ale ośrodek działalności Stock Polska to fabryka w Lublinie.

Strona internetowa: www.stockspirits.com

Aliplast – firma ropoczęła swoją działalność w 2002 roku przy udziale belgijskiego koncernu Aliplast, który od 1984 roku zajmuje się produkcją systemów aluminiowych. W wyniku zawiązania spółki powstała w Polsce sieć dystrybucji oraz linia produkcyjna systemów aluminiowych Aliplast. Od początku swojej działalności polski Aliplast postawił na ekspansywny rozwój oraz opracowywanie nowych rozwiązań w systemach profili aluminiowych, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości oferowanego produktu. Na  początku swojej działalności Aliplast zatrudniał 15 osób, obecnie w firmie pracuje 220 pracowników. Firma jest laureatem wielu wyróżnień i nagród przyznanych przez organizacje branżowe i biznesowe.

Strona internetowa: www.aliplast.pl

Panattoni Europe deweloper powierzchni magazynowych. Od początku swojej działalności w 2005 roku, zrealizowali w Polsce i Czechach projekty, dzięki którym oddano do użytku
łączną powierzchnię ponad 2,0 milionów metrów kwadratowych. Celem Panattoni Europe jest wspieranie lokalnego biznesu poprzez dostarczanie, dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb, wielofunkcyjnych budynków magazynowych. Firma występuje w roli doradcy na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Panattoni Park Lublin to projekt 3 hal magazynowych klasy A liczących łącznie ok. 71 361 m2 powierzchni. Park oferuje najwyższą jakość i dostosowany jest do potrzeb klientów z różnych branż. Dodatkowo położenie w sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego, terminala kolejowego oraz w niedużej odległości od wschodniej granicy Unii Europejskiej stwarza optymalne warunki dla dystrybucji krajowej i międzynarodowej.

Strona internetowa: www.panattoni.pl

Kancelaria Prawna Filipek & Kamiński działa na warszawskim i lubelskim rynku prawniczym. Jest polską kancelarią świadczącą kompleksową obsługę prawną. Oferuje najwyższy poziom merytoryczny świadczonych usług prawnych, indywidualne podejście do każdego zlecenia, dostosowanie obsługi do potrzeb i wymagań klientów. Wiedza teoretyczna, wieloletnia praktyka, dynamiczny zespół specjalistów oraz terminowość są gwarancją zadowolenia z realizacji powierzonych im spraw.

Strona internetowa: www.kancelaria-fk.pl

Urząd Miasta Lublin jest Bramą Wschodu, wizytówką Polski w kontaktach z krajami Partnerstwa Wschodniego. To efekt nie tylko położenia geopolitycznego, ale również dziedzictwa historycznego miasta. Lublin należy do niekwestionowanych liderów w Polsce, jeśli chodzi o współpracę ze wschodnimi partnerami. Dotyczy ona zarówno oficjalnych kontaktów na poziomie władz i urzędów, jak i bezpośrednich związków wielu instytucji, firm i organizacji pozarządowych. Prowadzone działania związane są z różnymi dziedzinami życia, są to m. in.: inicjatywy na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, zarządzania miastem, projekty w obszarze kultury i nauki.

Strona internetowa: www.lublin.eu

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych powyższą tematyką, a w szczególności studentów Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego, Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji, Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji oraz uczniów Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych, a także uczniów szkół średnich o profilach transportowych, logistycznych i ekonomicznych, do udziału w konferencji.

Dowiedz się więcej:

www.skntsl.pollub.pl

www.facebook.com/SKNTSL

Informacje kontaktowe:

e-mail: biuro.skntsl@gmail.com

Prezes Zarządu Koła:

Gracjana Woźniak

e-mail: gracjanawozniak@wp.pl

Tel. 606 162 543

PLAKAT MALY222